Андрій Засуха: «Уболівальники хочуть бачити на полі футбол, а не цирк!»

Андрій Засуха: «Уболівальники хочуть бачити на полі футбол, а не цирк!»

Після резонансної події, якою стала помилка одіозного арбітра матчу «Колос» – «Динамо» Андрія Коваленка, і про яку говорили та чули майже всі, свою позицію з цього приводу висловив президент ФК «Колос» Андрій Засуха.

Для тих, хто все ж таки «не в темі», нагадаємо, що в матчі 10-го туру Favbet Ліги між ковалівським «Колосом» та київським «Динамо», за рахунку 0:0, головний арбітр матчу Андрій Коваленко (Полтава), сплутав обличчя захисника «Колосу» Максима Максименка з рукою. Наслідком цієї помилки (або упередженості, хто знає) стало вилучення гравця «Колосу» та призначення пенальті у ворота цієї ж команди.

 

 • Андрій Анатолійович, як відомо, Ви людина, яка мало говорить та багато робить, тим паче, коли мова йде про футбольний клуб «Колос». Але остання гра з «Динамо» змусило заговорити і Вас?
 • Певною мірою це так. Проте я одразу хотів би зробити акцент на тому, що ми ніколи не скаржились і не будемо робити цього ані зараз, ані в майбутньому. Вважаю, що це справа для слабких. В даному випадку буду говорити фактами і те що побачив я, уболівальники клубу і вся футбольна спільнота.

 

 • Що в цій ситуації Вас засмутило найбільше?
 • Засмутило, це м’яко кажучи. Мене обурює навіть не стільки факт цієї помилки арбітра, скільки факт реакції на нього.

 

 • Тобто?     
 • Гаразд, людина помилилась, з ким не буває, ми всі люди і арбітри теж. Але ж давайте дивитись, що відбувається далі. Про перебіг матчу я говорити не буду, оскільки не люблю всяких «як би», як би не той пенальті, як би ми залишились у більшості і так далі. Ніхто не знає, що би було і як все залишилось, як би… Матч зіграно і назад вже нічого у цьому житті не повертається. Проте ми всі дивимось аналітичні футбольні програми, де з цього суддівства люди вже давно сміються, а тепер вже відкритим текстом запитують, чи вони там хоч за щось несуть покарання? І найбільш жахливо, що подібні питання залишаються просто в повітрі, не більше того. Уся футбольна спільнота гудить, але у наших комітетах все тихо та спокійно. Хоч би хтось дав якийсь коментар з офіційних осіб з цього приводу, я вже не кажу про вибачення.

 

 • Можливо зарано припускатися таких скептичних висновків і відповідна реакція з боку людей, що відповідають за арбітраж в Україні настане.
 • Так, вона вже настала (відповідає з посмішкою Андрій Засуха, авт.). Цей арбітр призначений в якості головного на один з топ-матчів Першої ліги наступного туру і вже 12 жовтня буде судити «Чорноморець» та «Металіст 1925».

 

 • Можливо, в комітеті арбітрів так бачать покарання для арбітрів? Все ж такі Перша ліга рангом нижче.
 • Можливо. Як в тому анекдоті, «Чому такий сумний друже? Мене таки наздогнала божа кара – я став мультимільйонером. Так це добре, треба радіти. Але ж вчора я був мільярдером». Класне покарання, нічого не скажеш. Арбітр при справі і в нього все добре, а наш Максименко тепер може пропустити матч з «Шахтарем».

 

 • Ви сказали може, хіба в цій ситуації можна щось зробити?
 • Ми на це сподіваємось. Надали усі необхідні документи до УАФ аби, відповідно, до дисциплінарних правил, переглянули відсторонення нашого гравця.

 

 • Які шанси на позитивний результат?
 • Цього сказати не можу, адже діяльність наших футбольних органів та те, як вони приймають рішення загадка для багатьох. Проте подібних прецедентів вистачає, коли рішення арбітра, які тягнули за собою дисциплінарні покарання, були переглянуті в інший бік. Це і Ярмоленко у 2015 році, Гармаш у 2012 році, Кравченко у тому ж 2012-му і наш Руслан Костишин у 2010 році.

 

 • Перелічені Вами випадки стосуються жовтих карток, перше або друге попередження, а тут все ж таки пряма червона.
 • Розумію. Але ж, погодьтесь, що і випадок далеко не ординарний. Він цілком тягне на створення прецеденту у вигляді скасування дискваліфікації футболіста. Арбітр помилився? Факт. Чому гравець і клуб має страждати?

 

 • Ви самі казали, що помиляються усі, можливо, це досвідчений арбітр і ця помилка просто збіг якихось жахливих для нього обставин?
 • Якщо досвідом називати період роботи в Другій та Першій лізі у три роки, причому у Перші лізі, якщо не помиляюсь, він пропрацював лише рік, тоді так, це досвідчений арбітр. Такий собі суддівський вундеркінд. Як слід не понюхав пороху у Другій лізі та Першій лізі, і тут бац, людина вже працює в елітному дивізіоні, де потім не може відрізнити обличчя гравця від його руки. Нам, наприклад, знадобилось 7 років, щоб пройти шлях від аматорів до еліти нашого футболу, йому лише три.

 

 • Можливо він банально не бачив епізод, а зреагував на переконливі крики та рухи руками гравців «Динамо»?
 • То навіщо ти свистиш, якщо не бачив? Немає VAR, гаразд, є асистент який чітко все бачив і не був закритий гравцями, чому не підказав він, питання інше. А щодо гравців «Динамо», то я не хочу коментувати їхні дії. Скажу лише, що для моєї команди така поведінка неприпустима. Ви просто подивіться на реакцію нашого футболіста та футболістів «Динамо» і зробіть висновки для себе самі. За дії моїх гравців і конкретно Максименка, в цьому епізоді мені не соромно.

 

 • VAR наразі тестують в режимі офф-лайн і на початку наступного року його мають ввести. Гадаєте, ситуація зміниться після цього?
 • По тестам VAR я знаю і знову ж таки одразу запитання, коли всі ці асистенти все чудово бачили, нехай і офф-лайн, то де ж реакція? Ну скажіть ви наприклад, ось в такому-то матчі, як би VAR був у дії, такої халатності арбітра допущено б не було. Це хоч якось зніме напругу. А так, подібних одіозних арбітрів в Україні стає все більше. Звичайно я і інші керівники клубів сподіваємось на те, що ситуація зміниться, тому що зараз, коли покаранням для арбітру є центральний матч у Першій лізі, менше ніж за тиждень після низки грубих помилок у попередній грі, і поки ми і дали буде відбуватись ця халатність, некомпетентність або упередженість – нам не повернути той футбол, про який ми всі говоримо.

 

 • «Всі говорять про порожні трибуни стадіонів в УПЛ, але ж люди хочуть дивитись на футбол, а не цирк. Так, ми новачки, проте команда б”ється, всі хлопці стараються і уболівальникам це подобається. А коли люди бачать те,  що бачили в цьому матчі, бажання ходити на такі матчі багато не буде. Ми  будуємо новий стадіон, розвиваємо клуб і хочемо, щоб на наші матчі і на футбольні матчі загалом в Україні ходили уболівальники. Ходили аби отримувати задоволення від гри, а не бачити, як цю гру паплюжать арбітри. Проте я вірю, що так не може тривати довго і все обов’язково зміниться на краще, і стадіони в Україні знову будуть переповнені уболівальниками», – додав президент ФК «Колос» Андрій Засуха.  

 

ФК «Колос» направив листа до УАФ, в якому виступив з проханням посприяти оцінці дії арбітра матчу Андрія Коваленка з метою можливого скасування покарання на захисника Максима Максименка.  

 

 

Прес-служба ФК “Колос”