Кампанія-2019/20 видалася феноменальною для ковалівського “Колоса”. Вперше в історії зіграли в Прем’єр-лізі, вперше в історії фінішували в ТОП-6, вперше в історії вийшли в єврокубки. Щоб нинішній сезон видався ще кращим, потрібно потрапити у груповий етап крізь сито відбору. І першою перешкодою на цьому шляху стане грецький “Аріс”, з яким “Колос” зіграє у другому кваліфікаційному раунді Ліги Європи.

 

Історія

 

Історія “Аріса” налічує вже понад сто років. Клуб заснували в 1914 році в Салоніках і назвали на честь грецького бога війни Ареса. Це було обумовлено двома Балканськими війнами в 1912-1913 роках, коли Греція спочатку боролася з Османською імперією, а потім вплуталася у війну з Болгарією. Також є версія, що назву “Аріс” затвердили на противагу вже тоді існуючому в місті клубу “Іракліс”. “Іракліс” назвали на честь Геракла, який з Аресом боровся.

 

“Аріс” має велику фан-базу по всій Греції і навіть за її межами, яка налічує більше мільйона чоловік. Однак великі успіхи “жовто-чорних” залишилися далеко позаду – останній з трьох чемпіонських титулів був завойований ще в 1946 році, а єдиний Кубок Греції – в 1971-му.

 

Кольори “Аріса” всю історію були жовто-чорними. Жовтий пов’язаний з золотим, домінуючим в культурі грецької провінції Македонія (не плутати з країною Північна Македонія), а також це відсилання до Візантійської імперії, важливою частиною якої були Салоніки.