Руслан Костишин: «Навантаження серйозні, але треба терпіти»

Руслан Костишин: «Навантаження серйозні, але треба терпіти»

Головний тренер ковалівського «Колосу» Руслан Костишин дав невеличке інтерв‘ю інтернет-виданню ua-football. 
 
— Перший етап підготовки до сезону пройшов без травм і потрясінь. Робота була насиченою, а навантаження серйозними. Заняття були спрямовані на відновлення фізичних кондицій, зміцнення м’язів і зв’язок. Було багато бігової роботи.
Другий етап триватиме недовго — всього шість днів. До 13 липня зіграємо два контрольні матчі — з «Оболонню-Бровар» і «Миколаєвом». Також був запланований спаринг з однією з іранських команд, які прилітають на тренувальний збір в Україну, однак по ньому немає поки підтвердження.
 
— Чи багато що змінилося в тренувальному процесі «Колоса» після виходу в Прем’єр-лігу?
 
— Не змінилося нічого. Ті ж тренування, ті ж навантаження. Хлопцям і до цього було нелегко. Навіть новачкам, що приходять в «Колос», непросто адаптуватися.
 
— Ниють?
 
— (Посміхається). Дуже. Але нічого не поробиш: у кожного тренера свій підхід. Потрібно терпіти.
 
— Підвищення в класі проходить по-різному: одні відразу починають комплектувати склад новачками високого класу, інші ж — довіряють тим, хто і завойовував право грати в Прем’єр-лізі. Яким шляхом пішов «Колос»?
 
— Не раз говорив, що ми довіряємо хлопцям, які, виконавши завдання, заслужили право грати на новому рівні. Так було завжди: і коли ми стали грати у Другій лізі, перейшовши з аматорів у професіонали і, коли з Другої перейшли в Першу, і тепер, пробившись в Прем’єр-лігу. А чи будуть хлопці відповідати настільки високому рівню — життя покаже.
 
— В якому стані один з найдосвідченіших гравців «Колоса» Володимир Лисенко, який довго перебував у лазареті?
 
— Він почав було тренуватися, але виникли хворобливі відчуття через рецидив старої травми. Ситуація, думаю, проясниться після ретельного обстеження, але ми розраховуємо на нього і в подальшому.
 
— Скільки нових футболістів з’явилося цього літа у вашій команді?
 
— Поки троє. Єгора Демченко і Євгена Смирного ми взяли в оренду, а Вадим Парамонов — підписав контракт.
 
— А чи немає у президента клубу думки придбати пару-трійку гравців з ім’ям, щоб ще більше підвищити інтерес до «Колоса»?
 
— Думки-то є — але потрібно, щоб його бажання співпало з моїм. Мені не хочеться, щоб в клубі виник дисбаланс з фінансових умов. Не повинно бути такого, щоб прийшли один або два футболісти, які стануть отримувати в три рази більше за інших. Нехай все будується поступово: спочатку треба підтягнути своїх хлопців.
 
— За селекційну роботу в «Колосі» відповідає хтось один або пошук нових футболістів ведеться тренерським штабом спільно?
 
— Здебільшого це прерогатива нашого спортивного директора Віталія Лисицького, який спілкується з агентами і самими футболістами. Знайомимося з можливостями кандидатів і ми — в наш час завдяки програмне Wyscout зробити це нескладно.
І як би не було кому-то з футболістів прикро, в команду спочатку запрошуємо на перегляд. Самі розумієте: один гравець може бути сильним і закріпитися у нас, а інший — не підійти під нашу структуру гри.
А взагалі слово «перегляд» я замінив би поняттям «знайомство з командою». При виборі новачка буває достатньо трьох-чотирьох днів, щоб зрозуміти: це хороший футболіст. Саме так, наприклад, вийшло у нас з Смирним.
 
— При виборі гравців якими критеріями керуєтеся в першу чергу?
 
— Насправді, всіма без винятку. Перш за все, звертаємо увагу на фізичні і технічні можливості. Чим вище вони за рівнем, тим краще. Будь-якому тренеру завжди хочеться мати в складі швидкісного футболіста, який міг би почуватися також і в прийнятті рішень.
 
— Кого з тих, хто виступав в «Колосі», вболівальники не побачать в новому сезоні?
 
— Тільки Артема Терехова. Він мав мало ігрової практики, тому попросив відпустити його. Ми пішли йому назустріч. Всі інші футболісти — на місці.
 
— Хто з молодих резервістів ковалівського клубу найближчим часом може стати гравцем основи?
 
— Ми постійно залучаємо хлопців до тренувань з головною командою, адже у кожного повинен бути стимул для професійного зростання. На сьогоднішній день є три-чотири молодих футболіста, які, що називається, на підході. Упевнений: через рік-другий вони можуть стати гравцями основи.
 
— За місяць з моменту пам’ятної гри з «Чорноморцем» встигли усвідомити неординарну для клубу і Ковалівки подію?
 
— Думаю, це більшою мірою стосується керівників нашого клубу. На їхні плечі зараз дуже багато всього звалилося: потрібно вирішувати всілякі організаційні, господарські та кадрові питання — щодо стадіону, заявок, телебачення, команд U-21 і U-19. Багато зустрічей останнім часом у президента «Колоса».
Що ж стосується нас, футболістів і тренерів, то ми усвідомлюємо доконаний факт лише коли зіграємо перший матч в Прем’єр-лізі. На даний момент особливого відчуття приналежності до неї немає. Ми тренуємося в звичному режимі — такому ж, як рік тому, коли грали в першому дивізіоні.