bg_channel

Ковалівка

Сьогодні Ковалівку справедливо називають сучасним європейським містечком. В селі завершено газифікацію, проведено централізоване водопостачання. Збудовано декілька сучасних магазинів, ресторанний комплекс, піцерію, готель.Зроблено автоматичний полив для газонів та квітів, що вирощені в теплиці Агрофірми Світанок. Проведено освітлення сіл Ковалівка, ВінСтави, Паляничинці.

 

2 вересня 2002року гостинно відчинила двері своїх просторих класів нова красуня гімназія, де сьогодні навчається 368 учнів. Гімназія – серце села, побудовано за кошти села та ПСП АФ Світанок, яке вклало в цей проект 3 млн.грн. Будівництво велося майже 10 років.

Працює в Ковалівці і дитячий садок, в якому виховується більше 60 малюків. Також на території навчального закладу, стадіон та спортивний майданчик, льодова арена "Світанок".

Телефон для довідок ЛА "Світанок": (097) 293-93-82, телефонувати з 12:00-18:00

В центрі села Ковалівка височіє православний храм — Церква Різдва Пресвятої Богородиці побудована в 1997 році за кошти агрофірми Світанок поряд з церквою знаходиться другий на території України пам’ятник політичному та церковному діячеві 17ст –Петру Могилі, перший переданий до Лаври як символ православ’я, духовності та нездоланності людської віра. Саме П.Могила упорядкував обряди відокремивши риси католицизма та православ’я. Значної уваги та розвитку культурного сектора у селі завершино капітальний ремонт і реконструкцію будинку культури, де проводяться урочисті церемонії реєстрації шлюбу, також за нашими традиціями проводимо розважальний проект «Незабутнє весілля в Ковалівці», на землі справжній годинник, який вражає своїми розмірами та красою на тому місці де жив засновник села коваль Мина Назаренко. Через ставок було зведено дивовижний місток кохання на якому зустрічаються закохані пари. Лебеді – це символ кохання. Існує легенда , що з давніх давен через Ковалівку пролягав Чумацький шлях, чумаки везли з собою хвору дівчину татарку з Криму, під рукою вона тримала хворого лебедя. Мина залишив її в себе для лікування та згодом вона стала його дружиною.

У 2020 році в Ковалівці відкрили новий футбольний стадіон. Будівництво (реконструкція) тривало 370 днів. Вартість будівництва 160 млн гривень. Оновлений стадіон вміщує 5050 глядачів, раніше було всього 1600 глядацьких місць.

Трибуни виконані у чорно-білих кольорах футбольного клубу "Колос". Стадіон відповідає 3 класу стандартів УЄФА (довжина поля 105 м, ширина 68 м, VIP паркінг мінімум на 100 місць та інше).

Під час будівництва були зроблені сучасні системи дренажу, поливу та освітлення, якого не було на старому стадіоні. Також є і підігрів поля, який працює на альтернативних видах пального.

Ковалівка — селище, яке входить до Білоцерківського району Київской області України. Розташоване на берегу річки Кам’янка. населення (за переписом 2001 року) складає 1646 чоловік. Поштовий індекс — 08652.

Тераса-ресторан "Колос" працює в Ковалівці з 2017 року. В концепцію закладу покладена основна ідея – створити сучасну та простору фан-зону для вболівальників місцевого футбольного клубу з однойменною назвою ресторану "Колос".

В ресторані можна замовити піцу, хоспер-меню, суші-бар, холодні закуски, салати, супи та пасту. Для футбольних вболівальників розроблено спеціальне Fun меню. Всі страви готуються з продуктів виробництва АФ "Світанок".

Телефон для довідок та бронювання: +380679416991

Офіс АФ «Світанок» — агровідділ, працівники рослинництва, бурякової та зернової групи. В оренді АФ «Світанок» знаходиться 65тис.га землі, які обробляється сучасною технікою.Територія монастиря – монастир св.Анастасії корпуси побудовані у 1901 році, храм св..Татіани побудований у 2014році, та пам’ятник св.мучениці Татіани. 30 найкращих молодих років вклали в розвиток сіл Ковалівка, ВінСтави, Паляничинці – Засуха Тетяна Володимирівна та Засуха Анатолій Андрійович.